
30-мĕш кăларăм:
■ Журнала çырассиЖурнал валли материалсем, вĕсене калăплассипе хатĕрлесси, пичетленнĕ материалсемшĕн сертификат çырăнса илесси тата ытти хăш-пĕр хăйне евĕрлĕхсем пирки сăмах каласшăн тепĕр хут Ахаль журналпа танлаштарсан интернет журналăн мелĕсемпе майĕсем ытлараххи куçкĕретех. Кунта эпир çыруллă материалсемпе сăн ÿкерчĕксемсĕр пуçне ытти электрон материалсене те хаваспах йышăнатпăр. [...] |
Çĕнĕ технологисем
■ Ватта хисепле, хăв та ватăлăнАнтонова В. А. Урок теми: Ватта хисепле, хăв та ватăлăн (Г.Н. Волковăн „Ăслă ача” хайлавĕ тăрăх) Урок тĕсĕ. Хутăш урок. [...] |
Методика
■ Мастер –класс «Сăвăç тĕпелĕнче»Трифонова В. Н. Тема: Сăвăсем тата проза. Ритм. Рифма. Тĕллевĕ: Сăвă уйрăмлăхĕпе тата сăвă çырас мелсемпе паллашасси. Задачăсем: 1. [...] |
■ 5-МĔШ КЛАСĂН ĂНКАРУЛЛĂ ВУЛАВПА СĂНАРЛĂХ ВĔРЕНТĔВĔН ТĔЛЛЕВĔСЕМПЕ ЗАДАЧИСЕМИванова Н. Г. Методика сĕнĕвĕ ФГОС тĕллевĕсене тĕпе хурса çырнă „Тăван литература: 5-мĕш класăн вĕренÿпе вулав кĕнеки“ содержанине кĕртнĕ хайлавсем вĕренÿ тĕллевне мĕнле пурнăçланине уçăмлатать. Тăван наци культурине вырăс, тĕрĕк тата Европа тĕнчин ăс-пурлăхĕпе шайлаштарса вĕрентмелли ăслай мелĕсем мĕншĕн кирлине ăнлантарать. [...] |
Чăваш чĕлхи
■ Волшебный лесНиколаева Е. Н. Цель урока: 1. Активизировать употребление в речи лексико-грамматического материала предыдущих уроков. [...] |
Чăваш литератури
■ Константин Иванов шухăшĕсемЕфимов А. Д. Ăслă çынсем каланă сăмахсене пухса усă курасси сĕм авалтанах йăлана кĕнĕ. Акă историнче авалхи греци хăш-пĕр философĕсем каланисене итлесе тăнă çынсем каласа хăварни паллă. [...] |
Пуплеве аталантарма
■ Пирĕн ачалăхЕгорова Т. А. Урок тĕсĕ: вăйă урокĕ Пĕлÿ тĕллевĕ: ачасене чăваш юмахĕ-халапĕпе, вăййисемпе интереслентересси, хисеп ячĕсене аса илесси Сапăрлăх тĕллевĕ: ушкăнпа ĕçлеме хăнăхтарасси. ачасен шухăшлавне, пуплевне аталантарасси, пĕтĕмлетÿ тума вĕрентесси. [...] |
Хутăш урок
■ Манăн хоббиФедорова Светлана Алексеевна Класс: 5 класс Шкул: вырăс чĕлхиллĕ шкул Тема (пай, раздел, блок): Хобби Урок теми: Манăн хобби. Урок тĕсĕ: хутăш урок. [...] |
■ Ĕç - пурнăç тыткăчиИ. Н. Филимонова Ачасене мĕн пĕчĕкрен ĕçе хăнăхтарасси чăваш вĕрентĕвĕнче яланах пĕрремĕш вырăнта тăнă, тăрать те. Иван Яковлевич Яковлевран пуçласа паянхи чи ăста педагогсем таранах ку темăна хăйсен ĕçĕнче чи пысăк вырăна хунă. [...] |
Ача панчинче
■ Два веселых медвежонка Тим и ТомДействующие лица: Медвежата Тим и Том, пес Гам, доктор Зая, ведущий. Под музыку выходит ведущий. [...] |
Сценарисем
■ Улăштарса ҫĕнетнĕ «Йăва» юмах сценарийĕКузьмина Е. В. Тĕллевсем: 1. Харкамлăх результачĕсем: а) ачасен вĕренес кăмăлне çĕклесси ă) ачана ăнланса вĕренме хăнăхтарасси б) сывлăха упрама вĕрентесси. [...] |
■ В мире добротыКонстантинова И. Г. Цель: стимулировать потребность в формировании доброго отношения ко всему окружающему Задачи: образовательные - расширить знания о добрых словах и их применении в жизненных ситуациях; коррекционно-развивающие - развивать у воспитанников способности анализировать свои действия; корригировать речь, внимание путем выполнения заданий; воспитательные - воспитывать чувство доброты, уважение друг к другу, окружающим. Ход занятия. [...] |
Педагог валли
■ РАБОЧАЯ ПРОГРАММА ПО ИЗОБРАЗИТЕЛЬНОМУ ИСКУССТВУ ДЛЯ 5 КЛАССАМихайлов С. Н. 1. ПОЯСНИТЕЛЬНАЯ ЗАПИСКА Рабочая программа курса по изобразительному искусству 5 класса создана на основе закона об образовании Российской Федерации, федерального компонента государственного стандарта основного общего образования, примерной основной образовательной программы основного общего образования, авторской программы «Изобразительное искусство» под редакцией Б.М. Неменского. Программа детализирует и раскрывает соответствующее содержание стандарта, определяет общую стратегию обучения, воспитания и развития учащихся средствами учебного предмета в соответствии с целями изучения изобразительного искусства, которые определены стандартом. [...] |
Физика
■ Расчёт массы и объёма тела по его плотностиПрезентация на тему "Расчёт массы и объёма тела по его плотности" хороша для проведения урока. Простые и понятные слайды помогут учителю при объяснении нового материала. [...] |
Çĕнĕрех кăларăм |
Малараххи | ||
|
|